Black Desert - Recenzja gry

Black Desert, ostatnio to MMO narobiło sporo szumu, w Japonii są już zamknięte beta testy, na wersję Amerykańską/Europejską będzie trzeba trochę poczekać, ale jak już tytuł będzie dostępny to pewnie spędzę przy nim sporo czasu (system non-target, system wspinania się na budynki [co prawda, nie taki jak w Assassin's Creed, ale zawsze], bo nie przypominam sobie, żeby takie dodatki były w innych MMO).

Cieszę się, że w końcu będą porządne siege, które strasznie przypominają mi te z Lineage 2, przy którym spędziłem najwięcej czasu. To są dopiero początki Closed Bety i nie ma jeszcze wszystkich opcji tworzenia postaci i klas. Po pierwszym wipe albo jak już Black Desert będzie bliżej open bety wszyscy będą inaczej wyglądać, więc ja się nie przejmuje atakiem klonów, bo wiem, że będzie całkowicie inaczej w finalnej wersji gry.

Jeśli o warunki pogodowe chodzi to mnie bardzo ciekawi występowanie huraganów i innych takich rzeczy. Jaki to będzie miało wpływ na expowiska, czy gdy huragan będzie w miejscu X to nie będziemy mogli właśnie w tym miejscu expić?

wiem iż to nagranie z bety (albo... na pewno jakieś wczesnej, nie-finalnej wersji gry) i pewne rzeczy mogą ulec zmianie. Niemniej muszę zwrócić na to uwagę - atak/armia klonów. Łuczniczki, które przewijały się w zergu wyglądały identycznie, wojownicy podobnie, cała reszta także, więc tutaj drobny minus. Poza tym akurat z tego materiału ten siege nie wydawał się jakoś specjalnie inny, nadal był zerg, który wbił do jednego miejsca i wszyscy tłukli jakiś obiekt. Niemniej ciekawostką jest właśnie ta wspinaczka, jeżeli twierdze itp. będą posiadały możliwość wejścia a'la parkour, coś dla pojedynczych asasynów/partzantki, może być fajnie