BlazBlue - Recenzja gry

Świetna, dwuwymiarowa grafika, bardzo dobrze zapowiadające się postacie, system walki wzorowany na tym z GG, z tym że odpowiednio rozbudowany. Już się nie mogę doczekać. Aczkolwiek nie da się ukryć że jest to tylko (a może aż) klon Guilty Gear. Niemniej dla mnie jest to pozycja obowiązkowa.

BTW, zauważyliście że część postaci jest bardzo podobna do tych z GG? W sumie nie powinno to dziwić, bo grę robią ci sami twórcy, jednak niektóre skojarzenia nasuwają się same od pierwszego spojrzenia. No bo chyba tylko niedowidzący nie zauważy podobizny pomiędzy takim Jin'em i Ky'em czy Ragnem i Sol'em. Dobrze że przynajmniej część postaci jest unikatowych. Przynajmniej z wyglądu

Co do postaci, to zamierzam wypróbować trzy. Na pierwszy ogień pójdzie Jin. Jako że w GG zawsze grałem Ky'em, wydaje mi się że to tą postacią będę właśnie grał najwięcej. Hakumen i Bang też wyglądają ciekawe, również trzeba będzie nimi powymiatać trochę.

Ja przy pierwszym obejrzeniu trailera miałem dylemat bo absolutnie nikt nie zrobił na mnie odpowiedniego wrażenia... Potem przyjżałem się postaciom i uznałem że Jin prawdopodobnie skończy jako mój main a na second pójdzie Arakune, Noel, Bang, lub Ragna... Jednak był to taki wybór nie dokońca mnie satysfakcjonujący więc postanowiłem poznać postacie trochę lepiej w czym wielce mi pomógł Youtube... Skończyło się że po obejrzeniu gameplayów i parę fabularnych cut-scenek totalnie mnie zauroczyła Taokaka tak rozgrywką jak i charakterem... (Hey you! White haired guy who looks kinda stupid! Wait for me!) Teraz zakładam że to ona będzie moim mainem a Jin skończy na drugim miejscu... Ale kto wie może któraś z wymienionych wcześniej postaci przebije go?