Dead Island - Recenzja gry

Jedyna gra na którą czekać będę i to nie tyle aby w nią zagrać ile aby zobaczyć co świat powie na dzieło Techlandu. W trailerze mamy wszystko co było potrzebne a jednocześnie nic wielkiego nie ukazano nam i nie zniszczono spojlerami, lub innymi tego rodzaju czynnościami.

Chwyta za serce i tak miało być od samego początku, co daje mi osobiście nadzieję na grę w której wreszcie mamy coś więcej niż tylko wątek ratowania planety od "sił wroga" lub innych bzdetów tego pokroju. Osoby które oglądały The Thing lub grały w ową grę poczuć powinny to samo dziwne uczucie po obejrzeniu trailera. Patrząc na profil współczesnego gracza - taki filmik to strzał w 10. Choć dla mnie to trochę jakby Chopin przygrywał do filmu snuff D ale ogólnie jest ok. Sprytnie to zmontowano i o to chodzi. Podobały mi się przerywniki w Devil May Cry 4 także dlatego, że cwanie korzystały z utartych schematów. Sądzę, że to mógł być bardzo przeciętny filmik, ale fajnie to zostało wszystko zrobione i mamy całkiem świetny trailer. Jeśli gra będzie polegała na walce z zombie, a do tego wyraźnie wprowadzi się wątek rodziny to może być ciekawie. Jedyne co mnie rusza w tym trailerze to znakomita muzyka i naprawdę nie rozumiem jego popularności. Zwykły filmik, odtwarzany wstecz, a i tak kojarzy mi się tylko z zarzynaniem zombiaków i hektolitrami krwi. Pamiętam dużo lepsze zapowiedzi gier. Ten ma raczej taki charakter jak reklamy telewizyjne (nie ukazujące się w Polsce) , które przestrzegają przed wypadkami samochodowymi - drastyczne i mające chwycić widza za serce.

Poza tym czy ludzie nie widzą, że ta dziewczynka to po prostu zombie..? - ma zakrwawione usta, rzuca się na faceta, gryzie go dotkliwie w szyję, a ten w szamotaninie wyrzuca ją przez okno (chyba każdy by tak zrobił gdyby nieumarły w krwawej furii rzucił się na niego). Powinni to puścić w normalnym tempie i w odwrotnej kolejności to by cały czar tego filmiku prysł...

Trailer umiał chwycić ... muzyką, ale to wszystko pokazane od tyłu jest sztuczne i wygląda fatalnie.

A odnośnie gameplaja martwi mnie np. kopniak kobitki. Co to kurka jest? Rzut protezą? Albo później kierowana postać w szpilkaach, tak w SZPILKACH biegnie sprintem i skacze sobie wesoło po zombiakach. Fajna realistyka, żeby chociaż buty zdjęła...

Martwi mnie fizyka też oraz upadki zombiaków, które prezentują się fatalnie. Potrącony "trupiak" "grawituje" sobie kilka milisekund by upaść jak szmaciana lalka.

Do tego jeden trupek, który zahaczył szybę samochodu i szybko CAŁA rozwalona ?

Ta główna bohaterka to chyba PUDZIAN w spódnicy i na szpilach bo zombiaków odpycha jak by byli z pióra lub w najlepszym wypadku lalkami.

Krew też jakoś dziwnie wyglądała, ale to akurat szczegół.

Mimo tych niesmaczków wypatruję premiery i większych informacji.

Szkoda, że znowu bohaterem jest Techland, który po rozczarowującym nail'd i najgorszym-shooterze-roku, czyli The Cartel (choć Bodycount może ''namieszać'') znowu wypuścił na rynek produkt, delikatnie mówiąc, nieskończony. Naprawdę miałem ochotę na Dead Island, bo sandboxy lubię, kooperacja to mój ulubiony element rozrywki, a przesyt zombie jakoś mi nie przeszkadza. W zaczynającym się gorącym okresie wydawniczym byłem w stanie olać Space Marine, Resistance 3 i Red Orchestra 2 dla DI. W zaistniałej sytuacji pewnie zdecyduję się na jedną z tych skończonych gier. Dodatkowo między bajki można wsadzić teksty o ''pomyłce przy pracy'' jaką był Cartel, który nie udał się ze względu na przerzucenie większości ekipy do prac nad Dead Island. Techland po prostu zapomniał jak się robi gry i jeśli to samo ma spotkać ewentualnego Chrome 2, to ja wolę, żebyśmy nigdy tej gry nie zobaczyli.

Jedyna nadzieja dla Dead Island to kilka szybkich łatek, które grę naprawią i jakieś darmowe, nawet śmieciowe, DLC wydane też dość szybko w celu choćby częściowego podreperowania wizerunku. Nie mam zamiaru skreślać DI, bo concept mi się podoba strasznie, a gracze, którzy zacisnęli zęby na wszelkie błędy i niedoróbki są zadowoleni z tego co gra oferuje. Z jednej strony jestem zły, ale z drugiej.. liczę na Techland.