Half Life - Recenzja gry

Moim zdaniem HL2 będzie o wiele lepszy od Dooma 3, z następujących względów:

1. W grze zaimplementowano bardzo duży zasób interaktywności
2. Gra posiada bardzo dobry silnik graficzny (z detali wspomnę ot choćby o wodzie czy wyglądzie postaci).
3. W końcu to dziecko ojców Gry Wszechczasów!!!

A Doom 3?...

1. Niby kosmiczna grafika, ale wszystko to jakieś szare i bure, a wo dodatku przeciwnicy są śmieszni
2. Wymagania sprzętowe zwalają z fotela (nie grafika)
3. Bezmyślna jatka dla ludzi lubiących hektolitry krwi

-Wydajność: Gra chodzi bez najmniejszego zająknięcia na A2500+, Radeon 9000 i 512 Ram. Te testy, że 60FPS dopiero będzie można uzyskac na R9800Pro to brednie...Gra nie potrzebuje lepszego kompa
-Grafa: Coś jak Jedi Academy z domieszką efektów DooMa. DooM 3 rządzi
-Plansze: Jest ich ok.15-20. Nie można ich uruchamiać z SIngle Player tylko bezpośrednio z windy.
-Dźwięk: Prawie taki sam jak w HL1.
-Ogólnie nic nadzwyczajnego. Plansze są prawie puste, nikogo w nich prawie niema(przynajmniej w tych co sprawdzałem). Jedyne co zasługuje na pochwałe to fizyka gry. Wszystkie beczki, przedmioty itd. przewracają sie bardzo realistycznie. Warto w sumie to ściągnąć ale jak sie ma szybkie łącze. 1.4GB to jednak sporo. H-L 2 napewno nie będzie słaby. Kiedy grałem w betę, która wyciekła to powiem wam, że grywalność wcale nie była taka zła, nawet jak na tą betę. Pomimo, iż faktycznie, brakowało tekstur, była niedopracowana, niestabilna i trzeba było troche kombinować, żeby ją uruchomić to całkiem miło się w nią grało. Momentami nawet bardzo!. W większości plansz wyraźnie czuć było klimat HL 1. Grafika zachwycała, pomimo iż też wiele rzeczy było niedopracowanych, woda w Morrowindzie nawet sie nie umywała do tej w HL2 !! A wszystko płynnie działało na Radeonie 9000, która przecież należy do kart low-endowych.

Także z HL2 nie będzie tak źle, będzie b. dobrze(no chyba, że wyjdzie w okolicach Q4 :lol: ), lecz musze powiedzieć, że Alpha DooM3 wywarła na mnie większe wrażenie, ale to były Święta 2oo2, to taka grafa to poprostu prawdziwy shock!! Wielka bitwa rozgrywająca się pomiędzy Half-Life 2 i STALKER.

Żadna z drużyn nie może osiągnąć znacznej przewagi. Nagle z mgły ni z tego ni z owego wyłania się Painkiller. Częstuje walczących kołkami wołając przy tym "come get some" i robiąc z nich szaszłyki. Dwaj wielcy rywale ulegają Painkillerowi w jednej chwili, gdyż zaskoczenie działa na korzyść aptekarza.

Nasz bohater robi sobie grillowane szaszłyki. Na koniec po wydaleniu strawionego pokarmu, spuszczając wodę w klozecie mówi: "rest in pieces"... Jezu! Ja to dopiero mam sadystyczną wyobraźnię! wszystkie trailery z HL2 są nieprawdopodobne i powodują ślinotok . Mnie tam najbardziej zastanawia, na jakim sprzęcie oni puszczają te prezentacje. Wydaje mi się, że wymagania nie będą aż tak straszne, bo w sumie Far Cry też wygląda ładnie (a nawet bardzo), też są fajne motywy (np. koleś po otrzymaniu strzału w głowę z deserta efektownie upada na płotek i go fajowo rozwala [to nie skrypt ofkoz :D], albo spada na skrzynkę i odpycha ją, a ta jeszcze spada do wody i się fajnie na niej unosi, a to wszystko dzieje się na duuużych otwartych przestrzeniach z bujną roślinnością , itp.).

No cóż, dane się nam będzie przekonać o wymaganiach JUŻ (dopiero) w to lato. Gierka raczej bedzie conajmniej tak dobra jak jedynka - a to dlatego ze tworza ja ci sami ludzie - ktorzy tworzac jedynke brali pod uwage mnostwo rzeczy - czego wynikiem jak sami wiecie byla doskonala jedynka HL - dwojka ma byc i moim zdaniem bedzie na pewno jedynka ze znacznie ulepszona grafika, fabula oraz mnostwem inowacji ktore beda urozmaicac i uprzyjemniac a nie utrudnniac (jak w coraz wiekszej ilosci tytulow) rozgrywke - a premiera na 80 % bedzie miala miejsce w 2004 - jesli nie.....to tylko dlatego ze chca zrobic gierke jak najbardziej doszlifowana, ktora nie okaze sie w dniu premiery BETA jak Deus. To Half Life ustanowi nowe standardy. Far Cry ma tą grafikę i fizykę, ale nie wystarczającą na tyle by przełamywać jakieś bariery w grach, ale także nie taką by dorównać Hl2. Ja już wiem, że Half Life pobije wszystkie gry FPP 2004 roku. No bo jeszcze został Stalker ale on w 2005. Grałem w Far Craya i Dooma 3. Obie gry bardzo mi się podobały ale nie na tyle żeby nie wstawać od kompa przez cały dzień. Już sam fakt, że przy samych trailerach z HL2 potrafięsiedzieć cały dzień świadczy o tym, że będzie wielki.