Klondike - Zaginiona Ekspedycja - gra przygodowa

Klondike to najlepsza w jaka grałem gra internetowa. Znakomita grafika i bardzo ciekawa akcja przygotowana przez Plingę znaną z takich kultowych gier jak Wiejskie Życie.

Bohaterem gry jest młody człowiek, którego ojciec dawno temu wyjechał na daleka północ w poszukiwaniu złota. Chłopak długo nie mógł się doczekać powrotu ojca, więc samodzielnie wyrusza na wyprawę w kierunku Alaski aby go odnaleźć.

Aby przeżyć w trudnych warunkach musi się dobrze przygotować. Rozbija obóz przejściowy z którego będzie prowadził dalsze wyprawy saniami z psim zaprzęgiem.

Własna osadę musi rozbudować, aby dostarczała mu wszystkich potrzebnych w podróży przedmiotów i żywności.

Już na początku spotyka tu dwóch Eskimosów, którzy znali jego ojca i chętnie będą mu pomagać. Przekazują mu mapę z zaznaczonymi osadami, gdzie podróżował jego ojciec. Dają mu narzędzia przydatne przy poszukiwaniach. Nasz bohater już wkrótce odkrywa kilka skrytek pod skałami i drzewami, gdzie ukryte są skarby: samorodki złota, tajemnicze przedmioty i narzędzia.

Aby zbudować własna osadę nie musi robić wszystkiego sam. Może zatrudnić Eskimosów, płacąc im szmaragdami, lub wynająć swoich sąsiadów wypłacając im wynagrodzenie w zwykłych monetach. Dając zajęcie znajomym jest okazja splądrować ich skrytki za złotem, lub przynajmniej powybierać jajka.

Najfajniejsze w grze są wyprawy saniami do osad zaznaczonych na mapie Klondike. Można tam znaleźć pod skałami i w trawie dużo skarbów i przydatnych surowców.

Aby przewieść coraz to większe ilości znalezisk gracz potrzebuje ciągle powiększać sanie i dokupywać nowe psy do zaprzęgu. Z nowym zaprzęgiem może podróżować coraz dalej i odkrywać nowe tereny.

W grze chodzi jednak o odnalezienie ojca, nie można o tym zapomnieć i ulec gorączce złota. Cała rozbudowa osad ma tylko służyć odszukanie zaginionej ekspedycji.

Gra nigdy się nie kończy, codziennie odkrywamy nowe przygody i jesteśmy coraz bliżej celu. Przyłącz się już teraz do gry, zagraj za darmo na stronie: