LEGO - recenzja gry

Napawdę, zabawna, odprężajaca gierka .Tym bardziej, że nie mozna w niej zginąć(jedynie tracisz klocki), ale mimo wszystko warto grać rozważnie i starannie, bo dzięki dobrej grze zbieramy na koniec każdego levelu tytuł MISTRZA JEDI

Jeżeli ktoś jest prawdziwym maniakiem zbierajek to poświęci każdej części duużo czasu... Jeżeli nie-to i tak pogra z 8 godzin

W LEGO STAR WARS 2 można pokierować wieloma pojazdami i dosiadać zwierząt. Daje to niesamowitą frajdę! Praktycznie w każdej misji trzeba/można to wykorzystać(np. aby dostać się na wysoko położoą platformę).

Korzystamy też z specjalnych umiejętności postaci , którą gramy, bo bez tego ani rusz(i nie da się zebrać wszystkich klocków za jednym podejściem-trzeba powtarzać level 2, 3 razy).

Jak ktoś ma zamiar kupić którąś z tych gier to tylko i wyłącznie część 2- jest dużo bardziej rozbudowana.Z kolei jak grałeś w część pierwszą to część druga cie nie zachwyci...

I jeszcze jedna sprawa-pod koniec zaczyna się już trochę nudzić... Oby nie powstała część trzecia. Nie ma co tu dużo mowic - bardzo fajna gierka, nie nalezaca do zrecznosciowek konczacych się po 2 godzinach. Dużo bonusów, ukrytych niespodzianek itp. Grafika jest dosyc ladna, a animacja tych "ludzików" jest prześmieszna. =) Oprawa muzyczna jest calkiem-calkiem, ale na dluzsza metę wylaczymy dźwięk w grze i wlaczymy Winampa. Doskonala gra do pogrania jak się nie gra w jakieś Crysisy, Wiedźminy czy inne WoW-y. Dla młodszych graczy gra wręcz idealna - nawet Prof.S.Jonalisci nie maja się co zbytnio przyczepić. A kierowanie Generałem Grievousem...po prostu super! To zdecydowanie najlepsza i najbardziej grywalna zrecznosciowka na tym ponurym świecie.

Bardzo mi się podoba ta gra (a raczej seria) - niby jest to prosta zręcznościówka, a jednak ma coś niezwykłego w sobie. Chyba swego rodzaju sentyment do, jak się zdaje, najlepszej zabawki tego świata, ożywionej i wplecionej, w tym przypadku, w niebanalne i niezwykle przyciągające universum gwiezdnych wojen. Do tego zabawne ujęcie fabularne i ta hmm...możliwość interaktywnego, oczywiście namiastkowego ale jednak, uczestniczenia w przygodach znanych z wielkiego ekranu. Całości dopełnia przykuwająca oko i ucho oprawa. Oryginalna muzyka i niektóre dźwięki, poza tym sama gra, jako taka, wygląda bardzo ładnie, optymalizacja nie wieje tandetą i wykonaniem na "odwal się". No i jeszcze jedno: można grać w dwie osoby naraz:)

Przywodzi mi to na myśl stare, amigowe gierki akcji, typu New York Warriors czy Alien Breed.

Podobnie ma się sprawa z inną, Lucas'ową, produkcją zmieszaną z ożywionymi klockami Lego. Mam tu na myśli Lego Indiana Jones Original Adventure. Fajnie tak pobiegać po "ulicach" Kairu, podziemiach Świątyni Zagłady, Studni Dusz czy innych lokacjach znanych z trzech pierwszych części Indiany Jones'a.

W niedługim czasie ma się ukazać Lego Indiana Jones Adventure Continues: ma zawierać nowe etapy starych epizodów oraz oczywiście cały nowy epizod traktujący o "Królestwie Kryształowej Czaszki".

W moim przekonaniu tego typu gier, tzn. zręcznościowo logicznych platformówek, ukazuje się zdecydowanie za mało.

W Lego Batman grałem jedynie w demo - jednak z tego co zauważyłem, akurat ta część o animowanych klockach, nie jest oparta na filmowych przygodach, a szkoda...