Gra internetowa - Moonstars

Fajna gra od Plingi to wspaniały kosmiczny świat. Na ziemi ląduje pojazd i wychodzą z niego zabawne UFO-ludki. Nowa planeta jest dla nich bardzo tajemnicza, rosną tu drzewa i dziwna roślinność. Już na początku muszą zadbać o to aby mogli na ziemi normalnie oddychać. Potrzebują do tego specjalnego eteru. Spory zapas przywieźli ze sobą, jednak już wkrótce się skończy.

Zadaniem gracza jest pomaganie kosmitom w osiedleniu się na ziemi. Muszą wybudować kopalnie eteru i specjalne magazyny do ich przechowywania. Potrzebują też nowy dom i miejsce do życia.

Naszych przybyszy odwiedzają tubylcy, na razie są przyjaźnie usposobieni, ale oczekują prezentów i pomocy w różnych zadaniach. Takie sąsiedztwo jest opłacalne dla kosmitów, bo mogą się z ziemianami wymieniać na przydatne przedmioty i skorzystać z ich pomocy w poznawaniu nowego świata.

Do produkcji niezbędnych narzędzi i roślin, kosmici potrzebują wielu maszyn i obiektów. Sami sobie je budują, na początku jest to warsztat, studio ceramiczne, studio rzeźbiarskie i kopalnia odkrywkowa.

Do pracy używają robotów, których sobie wyprodukowali w techno fabryce. Sami do życia potrzebują tylko eteru. Ich potrzeby nie zaspakaja już kopalnia, więc budują sobie plantacje roślin eterycznych.

Wyprodukowane przedmioty wysyłają za pośrednictwem stacji handlowej do innych mieszkańców ziemi.

Środkiem płatniczym są złote monety i kryształy. Monety otrzymuje się za sprzedaż wyrobów lub za wykonywanie zadań dla tubylców. Kryształy to bardziej wartościowe środki, które umożliwiają zakupy cennych przedmiotów lub ułatwiają wykonanie trudnych zadań. Kryształy otrzymuję się w nagrodę za pokonywanie kolejnych etapów gry oraz za wykonanie zadań specjalnych. Można je też kupić za prawdziwe pieniądze i SMS-y. Jest to tylko opcja dla niecierpliwych, bo w grę można grać bez żadnych opłat.

Początkowo niewielka osada szybko się rozbudowuje, kosmici stawiają nowe budowle i zajmują coraz to większy obszar. W poznawaniu okolic pomagają im ziemianie, w zamian za drobne prezenty. Na ziemi wylądowali tez inni kosmici i budują swoje osady w sąsiedztwie. Warto zaprosić ich do grona swoich znajomych. Można sobie wysyłać darmowe prezenty i wzajemnie sobie pomagać. tym więcej znajomych tym więcej prezentów sami otrzymujemy. Sąsiadów można zapraszać z pośród swoich znajomych na Facebooku lub innych portali społecznościowych.

Grę polecamy dla dzieci, choć grać może w nią każdy. Nie trzeba niczego instalować na swoim komputerze, wystarczy przeglądarka internetowa. Aby zapisywać postępy w grze, trzeba się zarejestrować lub skorzystać z logowania przez Facebooka.