Pokemon - recenzja gry

Gra świetna. Powrót do dzieciństwa (w końcu to remake gry starej jak DaibloII)

Szczególnie pochwalić muszę pokewalker. Nintendo powinno dostać jakąś nagrodę za walkę z otyłością u dzieci (gdyby jeszcze dla ameryki zwiększyli ilość wymaganych kroków na poszczególne pokemony to by na Nobla pokojowego zarobili). Wchodzisz do jaskini. Mostkiem prosto, potem w prawo na most i znowu prosto mostem. Potem dajesz Rock Climb i złazisz na dół. Idziesz w lewo, aż do schodów od których idziesz znowu prosto. Po drodze masz jednego Ace Trainera i za nim wchodzisz na lewo na schodu i znów w lewo do nowej lokacji. Tam obierasz drogę w dół i używasz Rock Smash na kamieniach, a nieco dalej Strength na kolejnych. Potem w lewo, kolejne kamienie (znów Strength i Rock Smash na tych na dole), potem znowu w dół, potem w prawo, walka z trenerem, potem na prawo Strength na środkowym kamieniu i idziesz do góry (walka z weteranem) i schodami w prawo do nowej lokacji. Schodami w prawo aż do pierwszego zapadliska w dół, gdzie używasz Rock Climb. Na dole kawałek w lewo, potem do góry, potem prawo i walka z Blackbeltem i dalej prawo do schodów do nowej lokacji. Tam obierasz jedyną, słuszną drogę w prawo i wchodzisz do wody, lądujesz na niewielkim skrawku po prawej, gdzie czeka cię kolejna walka. Po niej płyniesz prosto i używasz Waterfall na górnym wodospadzie. Po nim płyniesz w lewo, potem kawałek lądu (walka), potem znowu wodą w dół i schodami po lewej do następnej lokacji. Tam idziesz w prawo, potem przed dziadkiem (znowu walka) idziesz na południe, później wschód i używasz Rock Climb na zapadlisku. Potem cały czas prosto (walka z trenerem) i aż do wyjścia. Proste, nie?

Nie powiedziałbym że jestem jakoś specjalnie nakręcony (pewnie dlatego że nie mam 3DS'a), ale informacje o nowych Pokach śledzę na bieżąco i z ciągłym zainteresowaniem. Lubię Pokemony, mam DS'a na którym dalej zdarza mi się pograć w SoulSilver, i myślę że w nowe Poki też kiedyś zagram. Zapowiadane zmiany są naprawdę sensowne, zwłaszcza nowa praca kamery, bardziej dynamiczne przedstawienie walk (coś jak Pokemon Stadium na N64, tylko lepsze), nowe stworki do złapania, i wiele więcej. Nie jest to rewolucja, ale ogromny skok jakościowy w znanych i niezmienionych realiach.

Problemem jest jak na razie sam 3DS. Niestety, ale na ten moment w bibliotece gier na tą konsole nie ma kompletnie nic co by mnie zachęciło do jej zakupu. RE: Mercenaries okazało się średniakiem, Revelations lada dzień ukaże się na PC, Zelde ukończyłem lata temu na N64, a Etrian Odyssey 4 jest trudno dostępny w Polsce. Szkoda mi tyle kasy na konsolę, na którą nie ma interesujących mnie gier, dlatego pewnie obejdę się smakiem jeśli chodzi o nowe Pokemony. Z tego co wiem razem w obu wersjach można mieć wszystkie poki. Nie stanowi to problemu, ponieważ GTS działa bardzo dobrze i można wymieniać się w mgnieniu oka. Na pewno nie każdego pokemona można złapać np. nie można chyba złapać Ghastliego, ale można za to złapać Hauntera, więc nie ma problemu ze "zrobieniem" mniejszego stworka. Jak wcześniej napisałem nie mogę lub nie wiem jak zdobyć koło 40 poków z pierwszej generacji. Z całych 150 nie jest to duża strata, a poza tym właśnie wymieniłem się Staryu za Shelldera, którego nie mogę złapać normalnie. Zdobyć można raczej każdego pokemona, w taki czy inny sposób.