Prototype - recenzja gry

Sama gra może być świetna, fabuła z tego co pisze się w newsach też ujdzie, ale główny bohater jak na takie moce wygląda zbyt cienko (liczyłem na coś w stylu Pudziana). Osobiście jako za najważniejszy aspekt gry nie uważam nawalania w przechodniów, ale swobode ruchu (całe miasto do zwiedzania) oraz różnego typu akrobacje, ala Spiderman i Książe Persji razem wzięci.

Oczywiście twórcy nazywają siebie specjalistami, bo stworzyli Scarface. Jak dla mnie specjalistami mogą sie nazwać twórcy Gta. Radical może powiedzieć najwyżej, że posmakowało kiedyś, jak się tworzy coś takiego (dlatego piszę, że mają małe doświadczenie, a nie znikome).

Oceniając po samych screenach i kilku zwiastunach bez wątpienia nie obędzie się bez kilku uproszczeń graficznych (kwadratowe łapy). Można dopracowywać grę do pewnego stopnia, ale już dziś nie ma wątpliwości co do tego, ze grafika nie będzie najmocniejszą stroną tego tytułu. A tak na marginesie - na jednym ze screenów krew wyglądała jak sprite'y .

Poziom graficzny MGS 4 można już oceniać, bo pokazują filmiki w HD od dawien, dawna. Sony musi zbić kokosy na MSG 4, dlatego nie moze pozwolic sobie, by ludzie mysleli o innej grze na innej platformie. l. Modele postaci sa przepiękne, tak jak w każdym MGS, ale otoczenie już niekoniecznie. Sam Koijma twierdzi, iz MGS 4 nie wygląda tak jak chciał. Ale zakończmy te waście bracie, bo to nie temat o tej serii. Dla mnie może wyglądać nawet jak jedynka na PSX, ważne, by dalej zapewniało doskonały gameplay, który wyciska łzy jak w MGS 3. Ale tak bylo tez ze Scarface, ich poprzednim tytule. Gra na początku strasznie odpychała, ale recenzenci nawet nieźle ją ocenili, nie jak jakiś hit, ale na grę, w którą można w wolnej chwili pograć. Na razie wolałym poczekać na grywalne demo, wtedy dopiero przekonamy się o jakości samego tytułu. Do premiery jeszcze trochę czasu jest. Gierka zapowiada się na prawdę przednio. Co do dema to jednak po pierwsze jest to demo a po drugie sami autorzy zapewniają, że to jeszcze nie wszystko co mają do zaoferowanie i na pewno zarówno wszystkie błędy zostaną wyeliminowane oraz na pewno znacznie podniesie się poziom graficzny. Co jak co, ale ta gra ma prezentować next-genowy poziom i takie są zamiary twórców. Myślę, że, gdy gra ukaże się w Polsce i faktycznie będzie prezentować tak ciekawie jak to ma być to sądzę, że nie omieszkam jej kupić.