ToCA Race Driver - recenzja gry

Jestem fanem Toca już od samego początku. Pamiętam jak grałem w pierwszą część na moim S3 virge 4MB! To były czasy. Gra jak na tamte warunki oszałamiała grafiką no i ten model uszkodzeń - niepokonany w tamtych czasach i do dzisiaj może robić wrażenie. Po zakupie vodoo2 odkurzyłem tą grę i znowu mnie wciągnęła. Druga część była - przeciętna. Prawie nic nowego nie wprowadzała - drobne zmiany w grafice i poza tym nic. Race Driver stanie się obowiązkową pozycją każdego fana tej serii. Modele samochodów są wykonane - nawet w demku świetnie - seria nfs chowa się ze wstydu pod ziemię (a na marginesie modele w nfsie najlepsze były nfs - hot pursuit1). A że jest wątek fabularny? To tylko uatrakcyjni rozgrywkę - jak ktoś chce wyścigi arcade to niech wybierze Ignition lub inne podobne. Toca to symulacja - od początku do końca mamy czuć atmoswerę i to pomaga wczuć się w grę - nie tak jak do tej pory - a przejadę się trochę - po czym włącza się kompa jakąś ścigałkę i szybko zapomina się o tej grze po wyłączeniu. Tu mamy możliwość myślenia o niej trochę dłużej - mam nadzieję, że wątek fabularny będzie rozbudowany - to byłby hit!!!!!

Zresztą Colin3 będzie bazował właśnie na takim pomyśle - w sumie jedna firma to robi - zobaczymy jak to się będzie jadło.

Gierka jest super ale ma tez swoje wady.Szczegolnie w kosc daly mi problemy z grafika (problemy z antialiasingiem, nie wgrywanie sie tekstur) i po mojej wizycie na stronie codemasters wiem ze nie jestem odosobniony.W dodatku panowie z tech support nie potrafia dac ani jednego dzialajacego rozwiazania!

A poza tym pokiego mi te rajdy.Czulem sie jakbym gral w kolejnego Colina, a jakbym mial na to ochote to bym go sobie po prostu kupil.W ogole to nie pasuje do tej gry.Wole asfalt i wieksze predkosci zamiast meczyc sie ciagle na drugim biegu.