The Walking Dead - recenzja gry

Gra mocno podobna do serialu. Trochę szkoda, że nie spotkamy Rica, który jest w śpiączce, bo to chyba moja ulubiona postać z serialu. Dla mnie gra była pewniakiem już po ogłoszeniu prac nad nią, bo jestem fanem serialu. Swoją drogą trochę to głupie, że komiks w Polsce jest wydawany pod nazwą "Żywe Trupy", nie? Taaa. Bo "The Walking Dead" po angielsku oznacza coś "niegłupiego bez zombie"?

OK, sprawę tytułu można odłożyć na bok, bo jednemu się podoba taki, drugiemu siaki.

Natomiast co do świata The Walking Dead serialowego a komiksowego, to... Sami twórcy gry powiedzieli, że dzieje się w tym świecie, który obserwujemy w komiksie. Nie wiem jak inaczej ci to wyjaśnić.

W komiksie są trochę inni bohaterowie niż w serialu. Na przykład w komiksowym pierwowzorze jest bardzo lubiany przez fanów Tyreese, którego brakuje w serialu. W komiksie bohaterowie nie odwiedzili Centrum Chorób Zakaźnych. Z kolei w serialu nie było zimy, podczas której bohaterowie natrafili na osiedle domków, na którym znajdowały się zombie... Różnice można wymieniać długo... Jeśli piszesz, że wydarzenia z serialu pokrywają się z wydarzeniami z komiksu i jest to takie same uniwersum, to ja podzękuję.

W grę natomiast i owszem, gram, podoba mi się. Jest zdecydowanie lepsza niż się spodziewałem, choć jestem prawie na początku (cóż, ostatnio mam mało czasu na granie). Gra na pewno ma potencjał i ciekawie się akcja rozwija. Napisałbym więcej, ale za mało jeszcze przeszedłem... Jedyne co spotkałem Hershela i Glenna, fajne puszczanie oka do fana świata The Walking Dead. I jest bardzo wierne pierwowzorowi pod względem takim, że skupia się na ludziach i relacjach między nimi, a nie na zabijaniu zombiaków. Panowie z Telltale Games postarali się. Grafika również mi się podoba, ale ja już tak mam, że każda grafika stylizowana na komiksową mi się podoba. Co prawda nie miałem okazji go skończyć przez jakiegoś cholernego buga a potem zabrakło czasu, niemniej to co widziałem do tej pory utwierdziło mnie w przekonaniu, że cały epizod będzie świetny a tym samym informacja, że powstanie część dalsza wywołała u mnie wielki uśmiech na twarzy ^_^ Tutaj ponownie mamy kilka ciężkich wyborów, nadal dobre dialogi oraz całą otoczkę jaka panuje w grupie oraz widzimy, że faktycznie większość decyzji jakie podjęliśmy wcześniej mają swoje odbicie w ciągu dalszym w tym nawet co powiedzieliśmy w danym momencie. Odniosłem także wrażenie, że dynamizm całego odcinka był znacznie lepszy i przeskoki między spokojniejszymi fragmentami a tymi już mniej były bardziej płynne, ale to każdy może oceniać inaczej ;p Poza tym wielki plus za cały fabularny background dla tego odcinka oraz rodzinki St. John, naprawdę to scenarzystom się udało.