The Wolf Among Us - recenzja gry

Kolejna gra Telltale w świecie wykreowanym w komiksie. The Wolf Among Us będzie się działo w świecie znanym z Fables, czyli Baśnie (w Polsce komiks wydaje Egmont Polska). Co prawda czytałem tylko pierwszy tom, ale im bliżej premiery gry, tym chętniej sięgnę po kolejne wydania zbiorcze. Ciekawi mnie, w jaki sposób gra wpłynie na świat z komiksu. Czy będą odwołania do wydarzeń z gry itp. sprawy.

O jakość nie musimy się martwić, Telltale udowodniło, że potrafi robić gry co najmniej bardzo dobre i warte uwagi. Skoro wzięli na tapetę świat Fables, znaczy to, że jest potencjał na taką właśnie bardzo dobrą grę.

Szczerze powiem, że nie oglądałem żadnego trailera ani nie znam z grubsza zapowiedzi co się będzie działo w grze. I tak chyba jest najlepiej. Najpierw przeczytam możliwie jak najwięcej tomów komiksu, a następnie zabiorę się za grę. Pierwszy odcinek jest cudowny. Fantastyczny, lepki, klimat. W trakcie sceny w Trip Trapie nie miałem już wątpliwości, że Telltale wyraźnie przebiło pod względem scenariusza The Walking Dead (które w sumie przez swoje oparcie się o motyw wędrowny faktycznie miało mniej gęstej fabuły - co jest zresztą moim powodem do mehania na całe uniwersum, bo wszystko co z niego znam o to się opiera). To czyni z nich mój osobisty nr 2 w dziedzinie opowiadania historii w grach wideo (bardziej cenię tylko Remedy). Bardzo duże nadzieje budzi we mnie fakt, że gra mniej skupia się na wymierzaniu kolejnych emotional punches jak Fahrenheit, Heavy Rain czy The Walking Dead, stawiając na dobrą intrygę. Choć i dramatic turn of events pojawić się rzecz jasna musiał.