Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:16 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zadania codzienne
PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 12:15 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk

Dołączenie: Pią Sty 04, 2019 1:57 pm
Postów: 37
Świetne są te zadania codzienne, jednak szkoda, że nie są dostosowane do poziomu gracza. Gracz, który jeszcze nie ma tartaku, metalurgii i warsztatów w zasadzie nie może tych zadań w całości wykonać. To jest fizycznie niemożliwe..:(


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Pon Lut 04, 2019 3:00 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk

Dołączenie: Pią Sty 04, 2019 1:57 pm
Postów: 37
Raczej czasowo niemożliwe:) Np. na wyprodukowanie 10 blach falistych zużywam 20 godzin u blacharza! A to jest tylko jedno z trzech zadań przypadające na ten dzień! :( :( :( :( :( :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 1:27 pm 
Offline
uzależniony
uzależniony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Mar 01, 2018 7:59 pm
Postów: 62
trzeba mieć duże fabryki, robienie szkła też znacznie Cię zatrzyma. lepiej odpuścić te zadania - nagroda jest cienka, bez dużych fabryk nie warto tego robić:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 2:15 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk

Dołączenie: Pią Sty 04, 2019 1:57 pm
Postów: 37
No właśnie! To jest dyskryminacja nowych i mało zaawansowanych graczy! Zniechęca do gry w Klondike! Taki cel mają twórcy "zadań codziennych"? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Śro Lut 06, 2019 7:31 pm 
Offline
uzależniony
uzależniony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Mar 01, 2018 7:59 pm
Postów: 62
to żadna dyskryminacja:) W każdej grze zaczynający mają troszkę trudniej i mniej ciekawiej. Po to właśnie rozwija się postać, aby było ciekawiej. Gdyby od samego początku gracz miał do wszystkiego dostęp, to nie rozwijał by postaci. Nie było by ciekawie, a gdy jest nudno to szybko się zniechęcasz:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 10:54 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk

Dołączenie: Pią Sty 04, 2019 1:57 pm
Postów: 37
Sorry, ale mam inne zdanie na ten temat. Na początku powinno być bardzo łatwo a w miarę zdobywania umiejętności coraz trudniej. A więc powinno być odwrotnie.Szkoda, chyba zakończę grę w klondike :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Nie Lut 10, 2019 11:34 pm 
Offline
znawca
znawca
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 03, 2015 11:41 am
Postów: 297
hamistrz napisał(a):
Sorry, ale mam inne zdanie na ten temat. Na początku powinno być bardzo łatwo a w miarę zdobywania umiejętności coraz trudniej. A więc powinno być odwrotnie.Szkoda, chyba zakończę grę w klondike :(


No cóż, mogę tylko powiedzieć że ja zaczynając grę do wszystkiego dochodziłam sama, bez niczyjej pomocy. Nie było towarzyszy do kopania, czat był krótko także nie można było nikogo spytać co i jak dalej robić Sąsiedzi nie bardzo kwapili się do pomocy, mimo że materiały które potrzebowałam były na tablicy. Fabryki robiłam długo, robiąc i ciułając każdy materiał nie robiąc lub nie kończąc co nie których czasowych eventów. Potem każda wybudowana fabryka była moją dumą że stoi, że mogę robić duże ilości.
Na dzień dzisiejszy jestem dopiero i aż na 108 poziomie i mam wyczyszczone wszystkie lokalizacje. Nowi gracze jak coś dostaną, często mają pretensję że za mało, że im się należny, że powinno się im dać bo zaczynają.
Kochani, zacznijcie sami grać, to tylko zabawa która daje więcej radości jak samemu się gra, owszem, my z wyższych poziomów możemy wam pomóc, ale naprawdę nie musimy jak co nie którzy sądzą.
Wierzcie mi nie warto się spieszyć, ja już od dawna mam poczyszczone i nudzę się, czekam na następny event lub stałą lokalizację do czyszczenia i wbrew pozorom czym wyżej to trudniej.
Pozdrawiam wszystkich graczy i życzę miłej zabawy :D

_________________
Czat dla Klondike: utn.pl/KlondikePL lub https://webchat.freenode.net/#KlondikePL
Polecam temat : http://forum.freeware.info.pl/viewtopic.php?f=4&t=351


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 1:45 am 
Offline
znawca
znawca

Dołączenie: Czw Lut 26, 2015 1:02 am
Postów: 107
:D ... dawno nic nie pisałam... Demolka5 Twój post jakoś mnie zabrał w przeszłość... i spowodował, że uświadomiłam sobie ile już lat gram w Klondike i jak ta gra wyglądała na samym początku... :D dlatego też pozwolę sobie odnieść się do ostatnich dwóch postów...

hamistrz napisał(a):
Sorry, ale mam inne zdanie na ten temat. Na początku powinno być bardzo łatwo a w miarę zdobywania umiejętności coraz trudniej. A więc powinno być odwrotnie.Szkoda, chyba zakończę grę w klondike :(


... Hmmm... hamistrz... powiadają, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... zatem patrząc z mojego punktu siedzenia biorąc pod uwagę jaki mam aktualnie poziom gry i ilość lat spędzonych w Klondike... mam inne zdanie na ten temat... im wyższy masz poziom tym lokacje i zadania są trudniejsze... i to tylko od Ciebie zależy, czy i jak mądrze rozbudujesz swoją stację, aby zadania i lokacje były możliwie łatwe do wykonania przez Ciebie...

demolkana5 napisał(a):
No cóż, mogę tylko powiedzieć że ja zaczynając grę do wszystkiego dochodziłam sama, bez niczyjej pomocy. Nie było towarzyszy do kopania, czat był krótko także nie można było nikogo spytać co i jak dalej robić Sąsiedzi nie bardzo kwapili się do pomocy, mimo że materiały które potrzebowałam były na tablicy. Fabryki robiłam długo, robiąc i ciułając każdy materiał nie robiąc lub nie kończąc co nie których czasowych eventów. Potem każda wybudowana fabryka była moją dumą że stoi, że mogę robić duże ilości.


Demolka5 masz całkowitą rację... powiem nawet nieco więcej... ja pierwsze zetknięcie z grą miałam jakoś rok po tym jak gra została wypuszczona na rynek rosyjski... dotarłam do niej przez niemieckiego dystrybutora plinga... no i jak ja zaczynałam to nie było 75% udogodnień do obrabiania codziennych czynności na lokacjach, jakie teraz gracze dostają na dzień dobry... zatem poziom skomplikowania zakończenia zadania w czasie, gdy gra została wprowadzona, a dziś jest chyba nawet niemożliwy w żaden sposób do oceny nawet przez nas starych graczy...
Dziś chyba możemy na palcach policzyć ekipę z tamtego okresu z pl, która do dziś jeszcze aktywnie udziela się w grze... co do kwestii pomagania... to myślę, że nie pomagaliśmy sobie za bardzo, bo prawie każdy z nas był na tym samym poziomie... i nie było tak jak mówisz żadnej wiedzy i pomocy teoretycznej chociażby... można było liczyć na jakąś pomoc od bardziej zaprzyjaźnionego sąsiada na zasadzie wymiany dóbr i wiedzy... bo coby tutaj nie mówić było nieco "oszustów naciągaczy krzykaczy", którzy to brali... lecz nigdy nic w zamian nie dawali...

demolkana5 napisał(a):
Na dzień dzisiejszy jestem dopiero i aż na 108 poziomie i mam wyczyszczone wszystkie lokalizacje. Nowi gracze jak coś dostaną, często mają pretensję że za mało, że im się należny, że powinno się im dać bo zaczynają.
Kochani, zacznijcie sami grać, to tylko zabawa która daje więcej radości jak samemu się gra, owszem, my z wyższych poziomów możemy wam pomóc, ale naprawdę nie musimy jak co nie którzy sądzą.
Wierzcie mi nie warto się spieszyć, ja już od dawna mam poczyszczone i nudzę się, czekam na następny event lub stałą lokalizację do czyszczenia i wbrew pozorom czym wyżej to trudniej.
Pozdrawiam wszystkich graczy i życzę miłej zabawy :D


I masz zdecydowanie rację również w kwestii stanowiska niektórych (w domyśle... większości) nowych graczy w sprawie dawania im surowców... najbardziej irytuje mnie nadal, mimo tego, że powinnam się już przyzwyczaić chyba do tego, gdyż jest to niemal stały element w jakiejś ilości codziennych wiadomości, hasło: potrzebuje/ daj/ wyślij mi beż żadnego proszę, bo o dziękuje to już w ogóle można zapomnieć... jakby to była jakaś powinność, nakaz, obowiązek "starych" graczy, zasilać stany magazynów nowym... daj mi natychmiast to i tyle ile ja teraz chce... na szczęście mam już ten komfort, że przy moim poziomie mogę sobie dobierać sąsiadów... i takich delikwentów usuwam... tym bardziej, jak zaczynają się wdawać w dyskusję, że: chyba mi nie ubędzie jak dam... skoro mam taki poziom...

Co do czyszczenia lokacji... Jak Ty to babeczko zrobiłaś, że masz już wszystko wyczyszczone? Ufff... Ja mam jeszcze chyba z 5 stałych lokacji i chyba 75% lokacji kolejowych... :shock: ;) :)

A tak poza tym... baaaardzo nie lubię lokacji z kopalniami... to jest normalnie jakaś masakra... :lol: :lol: :lol:

Również pozdrawiam wszystkich graczy i życzę milej zabawy w grze :D

_________________
_Reniutek_
Serwer gry - główny - plinga
Poziom w grze: 129


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 7:08 pm 
Offline
uzależniony
uzależniony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Mar 01, 2018 7:59 pm
Postów: 62
Też grę robię luzacko, bo mam dużo piekarń. więc energetyki są w ciągłej produkcji. Jest mi dużo łatwiej teraz grać niż na początku, gdy nikt nie miał kefiru. Nie można było nawet zrobić zadań z mleczarnią. Bez pierwszych 3 szt nie dało się nic robić. Teraz jest dużo kont wypasionych, więc o prezenty łatwiej. W tej chwili jestem samowystarczalny, więc żadnych prezentów już nie potrzebuję, ale zawsze staram się kilka produktów rozdać, gdy ktoś prosi. Mi nie ubędzie, a nowym na nową drogę zawsze mogą się przydać. Bardzo często otrzymuję surowce, których nie zawsze mogę już sam poszukać, bo lokalizacje mam wyczyszczone na bieżąco. Takim graczom staram się coś zawsze wysłać. Jak gracz nic od siebie nie wyśle, to po kilku prezentach również mu nie wysyłam, straty nigdy nie mam:)
Co do kopalni to zawsze je robię do czysta. Nie posiadają energetyków, ale jest tam dużo kolekcji, (stal, piasek kwarcowy) mi się opłaca je robić:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zadania codzienne
PostWysłany: Czw Lut 14, 2019 1:34 pm 
Offline
znawca
znawca
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 03, 2015 11:41 am
Postów: 297
Qwasimodo napisał(a):
Też grę robię luzacko, bo mam dużo piekarń. więc energetyki są w ciągłej produkcji. Jest mi dużo łatwiej teraz grać niż na początku, gdy nikt nie miał kefiru. Nie można było nawet zrobić zadań z mleczarnią. Bez pierwszych 3 szt nie dało się nic robić. Teraz jest dużo kont wypasionych, więc o prezenty łatwiej. W tej chwili jestem samowystarczalny, więc żadnych prezentów już nie potrzebuję, ale zawsze staram się kilka produktów rozdać, gdy ktoś prosi. Mi nie ubędzie, a nowym na nową drogę zawsze mogą się przydać. Bardzo często otrzymuję surowce, których nie zawsze mogę już sam poszukać, bo lokalizacje mam wyczyszczone na bieżąco. Takim graczom staram się coś zawsze wysłać. Jak gracz nic od siebie nie wyśle, to po kilku prezentach również mu nie wysyłam, straty nigdy nie mam:)
Co do kopalni to zawsze je robię do czysta. Nie posiadają energetyków, ale jest tam dużo kolekcji, (stal, piasek kwarcowy) mi się opłaca je robić:)


I tu się z Tobą zgadam, do gry trzeba podchodzić na luzie i na spokojnie dążyć do wszystkiego. Czyścić i zbierać z lokalizacji wszystko co jest możliwe. Po wyczyszczeniu są mniejsze możliwości zdobycia surowców do fabryk.

_________________
Czat dla Klondike: utn.pl/KlondikePL lub https://webchat.freenode.net/#KlondikePL
Polecam temat : http://forum.freeware.info.pl/viewtopic.php?f=4&t=351


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności