Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:07 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 2:08 pm 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączenie: Nie Mar 01, 2015 1:32 pm
Postów: 14
Mam prośbę o wpisanie informacji na temat samolotu.
Ile pali jak się lata itp, itd.
Zastanawiam się na jego kupnem i nie wiem czy warto.


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 3:07 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2015 1:27 am
Postów: 33
Jeśli nie masz dostępu do lokalizacji Naftowa (stacja działa przez ograniczony czas ), chyba nie warto. Na tej stacji trzeba wydobyć ropę, potem na stacji głównej wyprodukować beczki w budynku Metalurgia oraz baryłki z ropą w Rafinerii. Dopiero z baryłek wyprodukujesz naftę do samolotu.
Samolot dział tak jak sanie, przed każdym odlotem możesz sprawdzić ile spali (zależy od odległości i ładunku).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 3:28 pm 
Offline
znawca
znawca

Dołączenie: Czw Lut 26, 2015 1:02 am
Postów: 107
Dobrze wiedzieć skąd wziąć naftę po tym jak się zużyje tą co mogliśmy zebrać na lokacji Naftowa... Metalurgia i Rafineria to zdecydowanie budynki dla graczy z wyższymi poziomami... Nie mam tych budynków jeszcze u siebie, ale idąc analogicznie do tego co mam już zbudowane to mniemam, że samo wykonanie tych budynków jest dość kosztowne i pewnie wymaga wielu surowców niekoniecznie możliwych do zdobycia na stacji głównej, czyli warto najpierw dotrzeć do wszystkich lokacji na mapie, żeby móc tam w bazach wyprodukować potrzebne surowce... produkcja w tych budynkach wymaga już zaangażowania wielu robotników, więc trzeba mieć też odpowiedni budynek dla nich... dobrze kombinuję? :)

Z tym, że zdobycie nafty, można chyba też trochę obejść naokoło... :) przynajmniej do tego czasu jak nie wybuduje się fabryk u siebie... jak ktoś kupił samolot tak jak ja, będzie miał problem jak zużyje naftę, a zanim wybuduje u siebie fabryki to trochę potrwa... jeszcze została mi do zdobycia jedna lokacja indygo... to po pierwsze... ale zanim tam dotrę to muszę zrobić czapkę szamana... którą też robi się 'wieki'... mówiąc o obejściu naokoło mam na myśli tutaj wymianę z innymi graczami... bo kupowanie za szmaragdy raczej średnio się opłaca... może znajdzie się ktoś kto może naftę już produkować chętny do wymiany nafty za inne surowce... :)

Co do samego samolotu warto dodać, że latając samolotem do różnych lokacji nie potrzeba tego dodatkowego ekwipunku jak na saniach, mam na myśli namioty, śpiwory, itp... Koszt lotu na pusto jest niski, z tym, że jak chce się już wrócić na stacje samolotem, który jest załadowany skarbami z lokacji to już koszt/ ilość nafty jaka jest potrzebna jest o wiele wyższa.... często nie porównywalna do kosztu jazdy saniami...

Ja osobiście korzystam z samolotu jak nie muszę nic wieźć na lokacje, czyli lecę tylko w jedną stronę, z ładunkami wracam saniami... :)

_________________
_Reniutek_
Serwer gry - główny - plinga
Poziom w grze: 129


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 3:46 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2015 1:27 am
Postów: 33
małe sprostowanie dla Remua
Naftowa otwiera się chyba właśnie po zbudowaniu lotniska.
_Reniutek_ opcja : samolot w jedną, sanie w drugą stronę jest faktycznie najbardziej ekonomiczna.Zwłaszcza, że ropy nie można kupić. Mam nadzieję ,że kiedyś pojawi się opcja zakupu bądź wydobycia w innej lokacji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 4:11 pm 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączenie: Nie Mar 01, 2015 1:32 pm
Postów: 14
Naftowa, już mi się kończy 2 dni i kilka godzin jeszcze jest.
Pozbierałem naftę ale nie wydobywałem, więc czekają mnie fabryki :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 4:25 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2015 1:27 am
Postów: 33
Remua, nie pchaj się w budowę fabryk jeśli nie wydobyłeś ropy. Ta nafta, którą znalazłeś jest gotowa do użycia w samolocie a fabryki pozwalają przerobić wydobytą ropę na naftę do latania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 4:29 pm 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączenie: Nie Mar 01, 2015 1:32 pm
Postów: 14
Chwila,

Czyli nie ma możliwości wydobywania ropy, po zamknięciu lokalizacji?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 4:34 pm 
Offline
znawca
znawca

Dołączenie: Czw Lut 26, 2015 1:02 am
Postów: 107
Na serwerze na którym my gramy podpiętym pod to forum Lokacja Naftowa była lokacją, która pojawiła się razem z lotniskiem jako pakiet - nowa aktualizacja...

Lotnisko jest do kupienia w sklepie, z tym, że działa jak każda budowla tutaj, trzeba ją jeszcze zbudować, aby była gotowa do użycia...

Lokacja Naftowa była na określony czas.... Na niej były szyby, które również trzeba było zbudować, aby można było wydobywać ropę, która jest surowcem do przerobienia w rafinerii na Stacji... Na lokacji były tez porozrzucane beczki z naftą, wystarczyło je pozbierać i zawieźć na Stację...

Remua piszesz, że u Ciebie Lokacja Naftowa jeszcze jest... Wpisz proszę adres strony z której się logujesz do gry, postaram się zalogować tam ze swoimi danymi i sprawdzimy, czy rozmawiamy o tym samym serwerze czy nie... W internecie jest kilka serwerów do gry Klondike... Każdy serwer z tego co zrozumiałam, bo o tym już rozmawialiśmy na innych wątkach, wprowadza rożne wybrane aktualizacje w różnych czasach, nie koniecznie się one pokrywają ze sobą, a co jeszcze i to najważniejsze "obudowa" gry może jest i taka sama, ale to co jest już w środku może się różnić tj. mam na myśli np. ilość i rodzaj surowców do budowy jakiegoś tam budynku... Do czego zmierzam... porady i rozmowy tutaj na tym forum są pisane pod grę z konkretnego serwera, co się dzieje na innych nie wiemy... więc co za tym idzie zasady zamieszczone tutaj nie koniecznie muszą pasować do gry z innego serwera.... :))))

_________________
_Reniutek_
Serwer gry - główny - plinga
Poziom w grze: 129


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 4:40 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2015 1:27 am
Postów: 33
Nie ma, może kiedyś znów się pojawi taka możliwość, a do tego czasu lepiej wstrzymać się z budową fabryk i spożytkować czas i surowce na coś bardziej przydatnego. I jak słusznie zauważyła _Reniutek_ gramy na różnych serwerach i mamy różne możliwości. Ja gram na Klikarni.pl.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Samolot
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 4:51 pm 
Offline
znawca
znawca

Dołączenie: Czw Lut 26, 2015 1:02 am
Postów: 107
pazurek2810 zalogowałam się przez Twoją stronę i my akurat mamy ten sam serwer... :)

Zresztą taka mała podpowiedź, każdy może sam sprawdzić czy gra na serwerze do tego forum logując się swoimi danymi logowania do gry na link z wątku admina... ten wątek jest zaraz pod czatem... :) i wtedy będzie mógł mieć pewność, czy to co piszemy tutaj tyczy się też jego serwera czy nie... :)))

_________________
_Reniutek_
Serwer gry - główny - plinga
Poziom w grze: 129


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności