Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 11:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Nie Sie 16, 2015 6:57 pm 
Offline
dyskutant
dyskutant

Dołączenie: Pią Maj 29, 2015 3:15 am
Postów: 28
Witam Serdecznie,WKRÓTCE przedstawię rozwiązanie widoczne również na screenach,jak usunąć nieaktywnych,i przede wszystkim (mój odwieczny problem :lol: ) graczy którzy mają podwójny nick w grze zaczynający się z dużej litery ;), tak by nie szukać ich na innych serwerach.Wierzę że to pomoże niektórym graczom,którzy mają np:limit posiadania znajomych a chcą usunąć tych których w ogóle nie ma na grze lecz,ich nie mogą znaleźć na liście,gdy przyłączyć do nich chcą Ci co są np: z polecenia.Zaznaczam przy okazji iż nikomu nie robię na złość.Chciałbym również podziękować graczowi i wspaniałej Przyjaciółce (w większej mierze to Jej zasługa i pomysł) pazurek2810 za pomoc,oraz poświęcenie prywatnego czasu w szukaniu rozwiązania :) .

Przejdę od razu do rzeczy:ostrzegam tylko przed jednym,ten sposób jest czasochłonny,ale wg mnie,skuteczny. Otóż klikamy na zarządzanie znajomymi,potem zarządzanie i tu zaczyna się zabawa,bo dużo graczy ma tzw podwójny nick,jak np ja:w wyszukiwarce gry istnieję jako Waldek,natomiast w nazwie użytkownika jako RICOWARIAT. Jak mi mądrze napisał gracz nieważne z jakiej litery zaczyna się Nick gracza,ważne na którym serwerze gra,no i można zapytać owego gracza o to na którym gra serwerze.Niestety nie możemy o to zapytać bo przecież on jest nieaktywny i chcemy go usunąć ;),to samo dotyczy sytuacji kiedy chcemy usunąć gracza z powodów osobistych,czasem tak bywa.Do rzeczy.
Nicki w grze i w zarządzaniu znajomymi zależnie od serwera mogą się różnić.Oto przykład:

Image

Szukamy jak widać Zagrypionego (bo go nie ma długo,lub nam podpadł),ale go nie widać na liście zarządzania tylko w grze i nie chce Nam napisać na którym gra serwerze,więc musimy niestety czasu trochę poświęcić by go znaleźć,wpisując po kolei nicki z listy zarządzania,do wyszukiwarki w grze ,wiadomo że nie wpisujemy wszystkich bo życia by brakło hehe,tylko te które się wyróżniają,lub wydają się nam dziwne. Po wpisaniu (w tym przypadku apsik) do wyszukiwarki w grze jeśli ukaże Nam się Zagrypiony to usuwamy "apsika"z listy zarządzania.
Pozdrawiam Wszystkich ;)


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 10:59 pm 
Offline
uzależniony
uzależniony

Dołączenie: Sob Maj 09, 2015 5:26 pm
Postów: 66
Długo się powstrzymywałem żeby to skomentować ale zdecydowałem że to zrobię...
Dobrze kombinujesz jeśli chodzi o znajomych i usuwaniem ich...
Ale osobiście wole poczekać na aktualizacje, jak miewam nie zaglądałeś pewnie na stronie plinga i nie zgłaszałeś opinii na ten temat... dla zainteresowanych podam link by oddać jak najwięcej głosów ;)
Kod:
https://plingapl.uservoice.com/forums/265501-klondike/suggestions/7193026-usuwanie-znajomych


Odnośnie wyszukiwaniu znajomych, sprawdziłem osobiście i mi szuka osoby niezależnie od wielkości liter i nigdy nie ma problemu żeby znalezc dana osobę nawet jak wpisuje cześć jej nicka, wiec nie wiem o co Ci chodzi z tymi małymi i dużymi literami. Sprawiłem w liście znajomych, którzy są już w moim gronie, a jeśli chodzi Ci o pytanie które zadałeś wcześniej. o szukanie znajomych, to naucz się lepiej sprecyzować pytania, bo zrozumiałem z niego, ze szukasz nowego znajomego, a nie szukać znajomego którego masz już w znajomych. to jest wielka różnica i pewnie Odpowiedz była by troszkę inna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Wto Sie 18, 2015 1:30 am 
Offline
dyskutant
dyskutant

Dołączenie: Pią Maj 29, 2015 3:15 am
Postów: 28
Kolego nie mam obowiązku niczego zgłaszać na oficjalnej stronie ,napisałem to o co gracze mnie pytali i napisałem to co w tej chwili jest dla wielu graczy pomocne,bo mam do tego pełne prawo,to wszystko,po za tym jestem pewny na 1000% że nie zaglądasz na inne serwery i nie wiesz jakie padają tam pytania odnośnie gry,lub jakie gracze mają problemy,z drugiej strony polecam lekturę "Czytanie ze zrozumieniem",a kolejne Twoje posty w których mnie będziesz krytykował dodadzą Ci tylko kolejną gwiazdkę nic po za tym, jakoś z innych serwerów dostaję odpowiedzi że to jest dobre rozwiązanie, wszyscy są zadowoleni (myślisz że trudził bym się pisać to wszystko gdyby gracze mnie o to nie pytali???). Odnośnie wielkości liter znajomych które Tobie od razu wyszukuje,jeśli chwalisz się czymś co Tobie działa a innym nie,to dlaczego się nie podzielisz tym z innymi? Napisz posta co zrobić by wyszukiwało Nicki znajomych zaczynających się z dużej litery,poradź coś,sam skorzystam, wysil się,i będzie ok,a nie starasz się zabłysnąć krytyką. Ja nie zabłysłem może w tym temacie,ale innym pomogłem więc uwagi typu "wiec nie wiem o co Ci chodzi "pozostaw dla siebie.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Wto Sie 18, 2015 9:47 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2015 1:27 am
Postów: 33
Pozwolicie, że wtrącę 3 grosze...
"Usuwanie znajomych

Przydałaby się możliwość usunięcia znajomych i sprawdzenia historii ich aktywności bezpośrednio na pasku znajomych, np. obok: zatrudnij, odwiedź, podaruj. Obecnie tak samo zaznaczane są osoby, których nie było dzień lub nie ma od miesiąca."

Jak widać zajrzałam pod podany link, zagłosowałam (innych też zachęcam), ale takie rozwiązanie to pieśń przyszłości.Do tego czasu trzeba sobie jakoś radzić bo problem z nieaktywnymi graczami jest tu i teraz. Nie chcę się wdawać w dyskusję czy wpisywanie wielką lub małą literą ma jakieś znaczenie, nie to jest najważniejsze w tekście Waldka.
Niechcianych graczy można usunąć tylko przez zarządzanie znajomymi a wielu ma podwójne nicki. Dociekliwym proponuję znaleźć w zarządzaniu znajomymi (jeśli mają ich w pasku znajomych) takich graczy jak Bożena,Darek,Elle,Esti,EWA,Marc,Sonea czy W (niektórzy podali drugi nick na forum, ale to tylko piękne wyjątki). Zaznaczam ,że nie są to gracze, których chciałabym usunąć. Przeciwnie, to ci ,których drugi nick udało mi się ustalić i zachować wśród znajomych, Nie ukrywam,że kosztowało mnie to sporo czasu. Dlatego pomogłam RICOWARIATOWI przekazując własne doświadczenia i uważam, że jeśli choć kilka osób skorzysta zanim pojawi się lepsza możliwość, to było warto.
Zasugerowałeś Kani80,żeby zapytać gracza na jakim serwerze się loguje. Owszem, można, ale nieaktywny raczej nie odpowie.
Jeśli znasz szybszy sposób niż opisany powyżej, chętnie skorzystam i polecę znajomym.
Pozdrawiam obu Panów życząc miłej gry i samych aktywnych znajomych ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Śro Sie 19, 2015 9:07 pm 
Offline
bywalec
bywalec
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 26, 2015 11:46 pm
Postów: 19
witajcie :)

przyznam że nigdy nie miałam wyżej opisywanego problemu
sposób odkryłam chyba przez przypadek, jeszcze zanim ta umiejętność okazała się przydatna :)

ale do rzeczy - oto mój sposób:
znajdujemy na liście znajomych gracza którego chcemy usunąć​ - na potrzeby zobrazowania niech będzie to Akkarin - wybieramy opcję "Odwiedź"

po przybyciu do stacji znajomego na górze widzimy nick z listy znajomych (1), a po najechaniu kursorem na jego postać w chmurce widoczny jest jego nick - alsomawe (2), który bez problemu znajdziemy na liście zarządzania :)

Image

pozdrawiam
Sonea vel mosla (czyli gracz o podwójnym nicku :D)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Śro Sie 19, 2015 9:55 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 28, 2015 1:27 am
Postów: 33
Dzięki wielgachne :D
to zdecydowanie ułatwia sprawę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 1:14 pm 
Offline
dyskutant
dyskutant

Dołączenie: Pią Maj 29, 2015 3:15 am
Postów: 28
Wielkie dzięki mosla ;) mój sposób można wyrzucić do śmieci :). Duża łapka w górę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Sob Sie 22, 2015 11:03 pm 
Offline
osłuchany
osłuchany

Dołączenie: Wto Lip 28, 2015 10:45 pm
Postów: 3
Wielkie dzięki za podany sposób :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Nie Wrz 27, 2015 8:19 pm 
Offline
znawca
znawca
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 03, 2015 11:41 am
Postów: 297
Pomysł z graczem o podwójnym nicku świetny, ale jak na mój gust nie rozwiązuje naszych problemów.
Chodzi mi o graczy którzy są w "Zarządzaj" widoczni, niby nie dawno byli w grze, a tak naprawdę nie grają gdyż grają w inną grę Plingi, a tym samym wyświetlają się na Klondike. Tak właśnie miałam z kilkoma graczami.
Dobre by było głosować i pisać komentarze do postu na Plinga w tym temacie: https://plingapl.uservoice.com/forums/265501-klondike/suggestions/7193026-usuwanie-znajomych#comments . Od siebie dodałam komentarz, dobre by było abyście wy nie tylko glosując, ale także komentując wyrażali swoje opinie.

_________________
Czat dla Klondike: utn.pl/KlondikePL lub https://webchat.freenode.net/#KlondikePL
Polecam temat : http://forum.freeware.info.pl/viewtopic.php?f=4&t=351


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rozwiązanie problemu z nieaktywnymi graczami
PostWysłany: Pon Wrz 28, 2015 12:03 pm 
Offline
dyskutant
dyskutant

Dołączenie: Nie Sty 04, 2015 7:50 pm
Postów: 27
Dodam i ja swoje "3 grosze", bo zauważyłam jeszcze inną sytuację. Otóż w zakładce "zarządzaj" widnieje, ze gracz jest nieaktywny od jakiegoś czasu a ja dostaje prezenty od niego, choć dalej widać jakby go nie było w grze. Strach usuwać kogokolwiek ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności