Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:03 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sposób na skrzynię skarbów
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 5:04 pm 
Offline
uzależniony
uzależniony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 20, 2014 8:17 pm
Postów: 57
Na pewno wszystkich nęci możliwość wygrania nagrody za zebranie całego rządka kamieni tego samego koloru.
Szansa na zebranie ich z własnej skrzynki jest bardzo mała, bo co jakiś czas skrzynka się resetuje, gdy ktoś zbierze bonusa.
Trzeba zbierać ze skrzynek sąsiadów. Lekko nie jest bo wszyscy na nie polują.
Są jednak gracze, którzy zbierają je za szmaragdy. Widać, że to się opłaca bo szybko się rozbudowują.
Ja próbowałem już kilka razy i zawsze traciłem, wydawałem więcej niż udało się zebrać.
Przypadkowo trafiłem na forum Dukes (po angielsku) i poczytałem sobie posty Reefie.
Okazuje się, że używa on programu do śledzenia zachowań aplikacji. Program działa na zasadzie debugera, który rejestruje całą komunikację gry po stronie klienta z serwerem.
Analizując przesyłane fragmenty kodu poznaje tajniki gry.
Ustali, że niema znaczenia którą skrzynką wybierze gracz, przy wyborze każdej z 5 takie samo polecenie wysyłane jest na serwer.
Polecenie zawiera ID gracza, czas oraz liczbę losową. Tylko te 3 dane.
Jeśli przy kolejnym wejściu po krótkim czasie ktoś zajrzy do tej samej skrzynki, prawdopodobieństwo wygranej wynosi już 2/5.
Serwer sprawdza tylko 2 pierwsze dane jeśli się zgadają to szansa wygranej jest 1/5, jeśli nie to 2/5
Wniosek z tego, ze warto wchodzić za szmaragdy zaraz po tym jak ktoś zbierał darmówki, szanse wygranej sę dużo większe.


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



 Temat postu: Re: Sposób na skrzynię skarbów
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 6:13 pm 
Offline
znawca
znawca
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 14, 2014 7:03 pm
Postów: 204
Znalazłem to forum Dukes, ciekawe rzeczy można tam wyczytać.
Co do testów robionych przez Reefiego, wynika, że nie ma znaczenia na którą skrzynkę się wskaże, to serwer sam losuje.
Prawdopodobieństwo wygrania zależy od ilości zebranych wcześniej kamieni. Jak brakuje wielu to szanse są 2 na 5 skrzynek. Gdy brakuje po jednym kolorze z każdego, to szansa spada do 1 na 5 skrzynek.
Gdy ktoś już ma jeden rządek i próbuje zebrać główna nagrodę, to szanse są jeszcze bardziej obniżone, praktycznie nie da się wygrać bonusa za wszystkie.
Ja tylko poluje na darmówki, bo za szmaragdy zawsze tracę. Nie bardzo wierze w ten sposób, ale przy okazji wypróbuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sposób na skrzynię skarbów
PostWysłany: Czw Cze 11, 2015 9:40 pm 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączenie: Czw Cze 11, 2015 9:29 pm
Postów: 2
Gracze na wysokich poziomach zbierają skrzynki tylko za szmaragdy. Widać to po czasach, nie czekają na darmówki.
Jak się ma dużo szmaragdów to można zaryzykować. Ja głównie zbieram darmowe, a tylko sama końcówkę za szmaragdy. Jednak nie polecam tego, bo można wszystko stracić :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sposób na skrzynię skarbów
PostWysłany: Wto Wrz 01, 2015 9:41 pm 
Offline
uzależniony
uzależniony
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 20, 2014 8:17 pm
Postów: 57
Coś zmienili w skrzynkach, Teraz po każdym losowaniu widać, że był jeden kamień na 5 pustych. W przypadku trafienia, zawsze pokazuje, że są 2 kamienie. czyli widać, że to nie jest losowanie, tylko ustalony algorytm po stronie serwera.
Chyba Angels mają jakiś sposób na zbieranie skrzynek, bo tylko ich widać, a CNE1234 już 2 x pod rząd zebrał JackPota .
Na pewno grają za kryształki. Ale ich chyba nie kupują :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności