Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:59 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przygodówki wiecznie żywe?
PostWysłany: Pią Lis 20, 2020 1:01 am 
Offline
osłuchany
osłuchany

Dołączenie: Wto Paź 06, 2020 3:12 am
Postów: 4
Odnieść się tej nocy chciałbym do niesławnego już komentarza Davida Cage’a – głównodowodzącego zespołu pracującego nad Heavy Rain – w którym to oznajmia śmierć gatunku przygodówek. Z początku nastawiony byłem dość sceptycznie do tej opinii, zwłaszcza że Fahrenheita za przygodówkę bynajmniej nie uważam. Zaciekawiony jednak odnalazłem oryginalny wywiad i po odkryciu, że wypowiada się on z pozycji gracza, jego zdanie zdecydowałem się przyjąć. A przynajmniej poświęcić mu chwilkę namysłu.

Wnioski okazały się równie druzgoczące, co oczywiste. Przygodówki jako gatunek gier komputerowych istotnie ledwo zipią. Zastanówcie się - na jakie hity ostatnio czekaliście? Still Life 2. A Vampire Story. Sięgając dalej jeszcze pamięcią może przypomnimy sobie nawet Sinking Island. Każdy z tych tytułów był co najwyżej dobry. A były to produkcje na jakie inteligentny gracz czekał latami. Mówi to wiele o kondycji jednego z najdoskonalszych gatunków gier ever.

Zdawać by się mogło, że ostatnim bastionem przygodówek okazują się być tasiemce spod znaku TellTale Games. Nie zrozumcie mnie źle. Egranizacja Sama i Maxa przejdzie w mojej pamięci do historii (jakkolwiek, by to nie brzmiało). Tales of Monkey Island byłem co prawda srogo zawiedzony, nie w tym jednak problem ***** . Każdy wygłodniały przygodówkowiec będzie musiał mi przyznać, że gry z tego studia są zwyczajnie zbyt powtarzalne i po entym epizodzie zaczynają się nudzić.

Co więc trzyma w napięciu od ostatnich dwóch lat fanów przygodówek? Gry, które pojawiły się znikąd, a zdobyły nasze serca. Produkcje Tell of Tales. Machinarium. Wszystkie wywodzące się z drobnych, niezależnych studiów. I tutaj (NARESZCIE) przechodzimy do meritum.

Chciałbym szczerze polecić, albo też odkryć przed wami scenę indie gatunku adventure games. Za pierwszy przykład niech posłużą gry „Ben There, Dan That!” i „Time Gentlemen, Please!” obie pochodzące ze studia Zombie Cow i obie przypominające starym wyjadaczom o złotej erze przygodówek z Lucas Arts. Szpetne – to prawda – ale zarazem tak zabawne, że osioł tylko mógłby sobie odmówić przyjemności zagrania. Osioł też trochę ze mnie, że nie napisałem o nich trochę więcej.


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



 Temat postu: Re: Przygodówki wiecznie żywe?
PostWysłany: Wto Mar 30, 2021 10:44 am 
Offline
osłuchany
osłuchany

Dołączenie: Wto Mar 30, 2021 10:33 am
Postów: 4
przygodówki zostały zastąpione niestety przez walking simulators :/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności