Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rewolucja w dystrybucji gier
PostWysłany: Wto Mar 24, 2015 3:57 pm 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 3:38 pm
Postów: 13
W tytule widnieje słowo rewolucja i nie użyłem go bez powodu. Jeśli zapowiadany przez PC Gaming Alliance projekt istotnie powstanie, to będzie nam dane doświadczyć prawdziwego przełomu w dziedzinie dystrybucji gier komputerowych. Zacznijmy jednak od początku.
PCGA to organizacja mająca na celu wsparcie i walkę o rozwój gier na komputerach klasy PC. W jej skład wchodzą min. Capcom, Epic Games, Intel, AMD, Nvidia i wiele innych kolosów branży komputerowej. Za cel obrali uświadomienie innym developerom wartości rynku gier na blaszaki. Ich prawdopodobnie największym wrogiem są piraci. Ostatnie druzgoczące doniesienia o sprzedaży Modern Warfare 2 w wersji PC, sprowokowały najwyraźniej grupę do ujawnienia informacji o ich planowanym projekcie.
Czym też ten nowy system dystrybucji ma być? Zasadniczo można to przedstawić jako mix Steam Store i abonamentu. Również ściągamy drobny program będący jednocześnie internetowym sklepem i serwisem społecznościowym dla graczy. Różnicę zauważymy dopiero podczas samego zakupu gry. Przy każdej produkcji będziemy mieli dwie możliwości – kupno pełnej wersji, albo wypożyczenie tytułu na określony czas. Pozwólcie, że posłużę się przykładem. Chcemy kupić Modern Warfare 2 – na steamie kosztuje on 60$. Jeśli jednak nie jesteśmy zainteresowani grą przez Internet, a wyłącznie single playerem to taki wydatek w przeliczeniu na godziny zabawy niespecjalnie się nam opłaca. Co więc robimy? Wypożyczamy samą wersję single na wybrany przez nas czas – np. dwa tygodnie. Bez pośpiechu przechodzimy całą grę, a ta staje się niedostępna po dwóch tygodniach. Za to wszystko płacimy około 6$. Magia prawda?
Gdybyśmy jednak wzięli pod uwagę koszty jakimi byłaby obciążona gra w multi, system zdaje się tracić część swego czaru. Tylko zdaje. Abonament za wypożyczenie multi jest odpowiednio niższy. Daje nam to możliwość przetestowania rozgrywki za niewielką cenę przez jakiś np. miesiąc – a jeśli zechcemy kontynuować zabawę, istotnie opłacać się będzie kupno pełnej wersji. Samego multi oczywiście.
Dodam jeszcze, że koszt każdej gry będzie – w przeciwieństwie do tych na Steamie – zmienny zależnie od kraju. PCGA będzie konsultować się z tamtejszymi developerami i wspólnie ustalać ceny. Co za tym idzie, tytuły sprzedawane w „extra-kolekcjach” i w Internecie będą odpowiednio tańsze.
Nie wiem jak wy, ale ja jestem zwyczajnie zachwycony tym pomysłem i już nie mogę się doczekać wprowadzenia tych planów w życie (2011 rok). Każda firma z PCGA zapowiedziała już, że wszystkie z dotąd wydanych przez nich gier będą do nabycia przez nową platformę. Zaawansowane są też ponoć rozmowy z innymi producentami. Zdążono już podpisać umowę z Activision Blizzard. EA na razie wstrzymuje się od jakiegokolwiek oficjalnego komentarza na ten temat.
A jakie jest wasze zdanie? Uda się?


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



 Temat postu: Re: Rewolucja w dystrybucji gier
PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 1:13 pm 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączenie: Pon Gru 14, 2015 1:06 pm
Postów: 2
Steam tez był rewolucja a ostatnio wpadł na kombinacji ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności