Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 4:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gra Fahrenheit - interaktywne filmy nie takie znowu złe.
PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 3:29 pm 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 3:38 pm
Postów: 13
Część z was pewnie kojarzy grę Fahrenheit. Ci co w nią grali – mogę się założyć, że o niej nie zapomnieli. Nie zagłębiając się jednak w detale, rozpoczęła ona dyskusję, czy można uznać rozgrywkę opierającą się niemal wyłącznie na Quick Time Events i biernym oglądaniu filmików za dobrą. Wtedy – w zgodzie z większością opinii na świecie – uznałem, że nie.

Jednak dosłownie przed chwilą, trafiłem na trailer Heavy Rain – kolejnego tytułu autorów Fahrenheita. W nim zaś, na przekór recenzentom, powraca niesławny system QTE. O tym dowiedziałem się jednak później – znajomość z grą rozpocząłem od obejrzenia trailera, który zwyczajnie zmiótł mnie z nóg.

Co mnie tak zachwyciło? Filmowość. Niespotykana w rozrywce multimedialnej gra aktorska. Wciągająca fabuła (na tyle, na ile można stwierdzić na podstawie udostępnionych filmików). Wtedy to przeszedłem do opublikowanego gameplayu i dowiedziałem się o zaimplementowanym systemie sterowania.

Z początku głęboko się zawiodłem i zniechęciłem, zaraz jednak wróciłem myślami do Fahrenheita. Po krótkiej introspekcji doszedłem do wniosku, że w istocie tym co mnie tak zniechęciło w drugiej części gry nie były QTE, a spadek jakościowy linii fabularnej. Gdyby nie on całkiem możliwe, że bawiłbym się wyśmienicie do samego końca.

Puenty tego wywodu zasadniczo nie ma. Co najwyżej subiektywne zdanie jakiegoś tam węgorza, na temat problemu, z którym w grach praktycznie się nie spotykamy. No i trudno. Heavy Rain jest fajny. A tu jeszcze jeden trailer macie.


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności