Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:33 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Manhunt 2 - recenzja gry
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 12:31 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 17, 2015 3:21 pm
Postów: 47
Manhunt 2 jest niestety gorszy od jedynki. Fakt, fabuła i oprawa audiowizualna są lepsze niż w pierwowzorze, ale gorzej tu z mechaniką gry a przez to też z grywalnością.
Po pierwsze możemy rozglądać się wyłącznie na boki, czyli przesuwać kamerę ruchem myszki tylko w osi X (w lewo i w prawo) przez co bywają momenty, że nie widzimy przeciwników pod nami, czy nad nami. Czasami stojąc na krawędzi np. dachy możemy zaatakować i szybko zabić przeciwnika jeśli przechodzi blisko nas. Wtedy aktywuje się tryb ataku, nasz bohater przybiera odpowiednią postawę i możemy działać, ale i tak wszytko robimy na czuja, bo nic nie widzimy. Albo wchodzimy po schodach i nie widzimy, czy postać którą wskazuje radar stoi u szczytu schodów plecami do nas, czy może odwraca się w naszym kierunku. Swobodną kamerę mamy chyba tylko i wyłącznie w trybie precyzyjnego celowania z broni palnej. Prawdę mówiąc nie mam pojęcia w czym ten zabieg miał uatrakcyjnić graczom zabawę.
Po drugie mimo tego, że wersja na PC jest w oficjalnie nieocenzurowana, to można czasami odnieść wrażenie, że kamery towarzyszące egzekucjom były ustawiane przez kogoś ślepego lub nie znającego się na własnej robocie. Bywają momenty, że praktycznie nie widać nic prócz tryskającej krwi (albo gołą ścianę...). Zbyt duże przybliżenia i złe kąty kamer kompletnie psują "fun" z oglądania egzekucji. Niektórzy powiedzą, że to gra dla chorych ludzi i dobrze, że nie wszystko jest pokazane jak na tacy. Problem jednak jest taki, że gra była od samego początku tworzona z myślą o dorosłych odbiorcach a funduje im się coś co naładowane jest różnymi "kurwikami" złagadzającymi treść. Pierwszy Manhunt wypada pod tym względem lepiej. Puki co jest rozwijany mod (static camera v.0.8b), który dodaje statyczne, "oddalone" kamery w scenach egzekucji, ale u mnie nie zawsze on działa i w dodatku pogarsza stabilność gry.
To by były wg mnie najpoważniejsze wady. Mógłbym się jeszcze przyczepić do:
- stosunkowo krótkiego czasu potrzebnego do ukończenia gry
- braku możliwości wyboru dowolnego, wcześniej ukończonego etapu (W "jedynce" mieliśmy taką możliwość)
- ograniczonej liczby zapisów stanu gry
- zapis stanu gry tylko do momentu ostatniego checkpointu (Przykładowo mijamy checkpoint a następnie przechodzimy dany etap misji niemal do końca, ale zmuszeni jesteśmy zakończyć zabawę. Robimy zapis i wyłączamy grę. To teraz jak wczytamy ostatni zapis gry to nie będziemy kontynuować zabawy tam, gdzie ją faktycznie skończyliśmy (czyli pod koniec danego etapu) tylko od miejsca, w którym znajdował się ostatni checkpoint.)
Jeśli chodzi o interaktywne egzekucje to dobrze, że można je sobie wyłączyć. ;-) Jakoś nie przypadło mi to do gustu. Zamiast skupić się i rozkoszować scenami gore (są jakie są, ale... ale są!) to rozpraszamy się zerkając w górny, lewy róg ekranu, aby dowiedzieć się w którą stronę w danym momencie poruszyć myszką.
Mimo wszystko Manhunt 2 to dobra gra. Osobiście się nie nudziłem. Czasami, gdzieś ulatywał klimat i poczucie zaszczucia, które często towarzyszyło nam w pierwszej odsłonie. Właściwie chyba tylko ze dwóm, trzem lokacjom faktycznie towarzyszyła ciężka atmosfera. Moje ulubione lokacje to dawny dom Danny'ego z misji "Ghosts", budynek, w którym mieści się klub "Seksualnych dewiantów" (misja "Sexual Deviants") i budynek z laboratorium weterynaryjnym z misji "Origins". Pod względem akcji to najlepsza były misje: "Most Wanted" (szaleńcza ucieczka przed ludźmi Projektu), "Altered State" (zabawa w snajpera i ucieczka z wieżowca) i "Domestic Disturbanc" (konfrontacja z oddziałem antyterrorystycznym na terenie osiedla domków jednorodzinnych).


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



 Temat postu: Re: Manhunt 2 - recenzja gry
PostWysłany: Wto Lip 19, 2016 1:17 am 
Offline
sympatyk
sympatyk

Dołączenie: Wto Lip 19, 2016 1:06 am
Postów: 9
W większości kwestii się zgodze :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności