Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: OBSCURE 2 - recenzja gry
PostWysłany: Śro Wrz 30, 2015 12:22 pm 
Offline
fanatyk
fanatyk
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 17, 2015 3:21 pm
Postów: 47
Gra, która bardzo miło mnie zaskoczyła. Wcześniej często spotykałem się z niezbyt pozytywnymi opiniami na temat serii Obscure. Ba, sam chwilę grałem w demo pierwszej części (jeszcze przed jej premierą na pc) i nie zrobiła na mnie wrażenia. Teraz żałuję, że nie poświęciłem jej więcej czasu, bo pewnie bym się do niej przekonał i spędziłbym przy niej parę miłych chwil. A tak klika lat minęło i pojawiła się kolejna część - Obscure 2: The Aftermath. Kiedy usłyszałem o jej premierze to jakoś nie wywołało to we mnie jakiegoś szczególnego entuzjazmu i zaciekawienia. Pewnie dlatego, że patrzyłem na tą grę przez pryzmat nie najlepszych doświadczeń z demem "jedynki". I tu też parę lat minęło od jej premiery zanim trafiła w moje ręce (w tym roku...). Jakie było moje zdziwienie, że oto mam do czynienia z porządnym tytułem, survival-horrorem stylizowanym na horror młodzieżowy (w typowym, hollywoodzkim wydaniu).
Bardzo przypadła mi do gustu fabuła i klimat (gra nie jest straszna, ale za to wciąga), mechanika gry (kooperacja, podział bohaterów na mięśniaka, kujonkę itd. co często występuje w filmach o podobnych klimatach) i zagadki, które nie są głupie, absurdalne i często wymagają interakcji z otoczeniem.
To co bym zaliczył do poważniejszych wad to krótki czas potrzebny na ukończenie gry. Można tłumaczyć to tym, że gra była robiona pod kątem kilkukrotnego jej przechodzenia. Podobnie jest z innymi tytułami jak seria Silent Hill (na przejście SH2, czy SH3 wystarczy 5-6 godzin), Resident Evil, Parasite Eve, gdzie kolejne przejście gry umożliwia zapoznanie się z dodatkowymi elementami fabuły niedostępnymi przy pierwszym podejściu, czy dostęp do różnych dodatków, trybów, ułatwień, zakończeń itp.
Tak, czy siak przy tej grze spędziłem kilka bardzo miłych godzin zabawy. Daję nieco naciągane


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności