Serwer gier internetowych
Serwer gier internetowych
- strona główna

Forum gier internetowych

Dyskusje i porady dla użytkowników gier internetowych produkcji PLINGA.
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Air Soft Gun - poradnik do gry
PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 12:09 pm 
Offline
bywalec
bywalec

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 3:38 pm
Postów: 13
Mówi się, że ASG można zacząć od kilku złotych, choć to ma mało wspólnego z prawdą. Fakt, najtańsze repliki można kupić za 10 zł, no ale cóż, ich cena jest równa z jakością.

Z tego co czytałem na różnych forach (WMASG.pl, itp.), na początek najlepiej kupić sprężynówkę w okolicach 100-150 zł (AK 47, M4A1) + broń boczna (Glock, USP, Desert Eagle, Beretta). Wyjdzie nam to w okolicach 150-200zł.

Później aby zwiększyć realistykę spotkań, potyczek, strzelaninek, można zakupić mundur. Jego cena może być malutka lub gigantyczna. Najtańsze komplety mundurowe (koszula + spodnie) z demobilu można kupić na Allegro za 50 zł, a jeśli ktoś woli większy komfort, może wydać po 150-200 zł za element (co uważam za totalne manniactwo)

Po pewnym czasie zabawy w ASG przychodzi czas na zakup lepszej broni, w tym przypadku AEG. Ja jestem właśnie w tym stopniu zaawansowania, waham się pomiędzy zakupem MP5-J Cymy (kopia Tokio Marui) i AK 47 Double Eagle (kopia Tokio Marui), oba za cenę zbliżoną do 400 zł. Dodatkowo można kupić jakąś broń boczną sprężynową, bądź AEG, posiadającą system Hop-Up, ewentualnie Blow-Back (po wystrzeleniu "naboju", zamek jest odrzucany w tył, po każdym strzale, co zwiększa realistykę funkcjonowania broni).

Na większe lub mniejsze potyczki można dokupić także dodatkowy sprzęt survivalowy lub taktyczny. Może to być: manierka, patrolówka, pas parciany, kabura udowa, hełm kevlarowy z pokrowcem maskującym, nakolanniki, kamizelka taktyczna, gogle, kominiarka, latarki, noże/scyzoryki, farby, taśmy i siatki maskujące oraz światła kolorowe (chemiczne).

Gdy podliczyłem średnie ceny munduru i sprzętu taktycznego, wyszło to około 500 - 570 zł (bez broni i amunicji).

Co do amunicji. W ASG używane są naboje BB kalibru 6mm o wadze od 0,12 do 0,33g/szt. Cena takiej amunicji oscyluje w granicach 40 zł za 3000 sztuk. Są to kulki bezszwowe, nie takie odlewane, jak sprzedają na bazarkach w pojemnikach w kształcie granatów. Kulki ze szwami ograniczają osiągi repliki.
Istnieją także kulki 6mm paintball, jednak ich nie używa się w rozgrywkach ASG.


Góra
 Profil  
 

Gracz komputerowy



Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Rezenzje gier | Powered by phpBB © 2014 phpBB Group

Redakcja serwisu forum.freeware.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności